Zastanawialiście się kiedyś, jakie nawyki mają ludzie, którzy osiągnęli olbrzymi sukces? Niektóre z nich mogą was zszokować, bo nie chodzi tu o życzeniowe myślenie od młodości i powtarzanie sobie „będę wielki”, tylko przyziemne rzeczy, dostępne dla każdego.

Poniższa infografika prezentuje kilka znanych osobistości zarówno z dzisiejszych czasów, jak i z przeszłości, od których można się wiele nauczyć. Oczywiście nie zabrakło tłustych kotów ze świata biznesu i finansów, ale są też przedstawiciele innych dziedzin życia.

Niektórzy prezentują dość ekscentryczne podejście jak np. Mark Zuckerberg, który ponoć często chodzi w tych samych ciuchach, żeby zminimalizować stratę czasu na dokonywanie zbędnych wyborów, poświęcając tym samym więcej czasu na to co ważne. Są też inne, dające więcej do myślenia nawyki, które bardziej można traktować w kategorii motta nic wytrenowania charakteru. Steve Jobs mawiał: „Saying „no” too often means something needs to change”, z czym trudno się nie zgodzić. Mimo to niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę i jest wystarczająco odważnym by coś zmienić w swoim życiu.

Po więcej inspiracji zajrzyjcie poniżej, bo naprawdę warto!

Courtesy of: Visual Capitalist