Niedawno pisaliśmy o różnicach pomiędzy opcjami tradycyjnymi a opcjami binarnymi, gdzie jednym z argumentów wskazujących na niekorzyść opcji binarnych był fakt, że wielu brokerów działa poza nadzorem organizacji regulujących rynek. Te słowa znalazły potwierdzenie w karach, które również w tym roku otrzymali brokerzy opcji binarnych. Poniżej 5 najwyższych wyników w 2016 roku.

5Rodeler Ltd. – właściciel 24option, GrandOption, QuickOption – €140tys.

W sierpniu belgijski urząd kontrolujący usługi finansowe (FSMA) ukarał firmę Rodeler Ltd. grzywną w wysokości 140 000 euro. Właściciel 24Options, QuickOptions i GrandOptions oferował trading m.in. opcjami binarnymi bez publikowania wystarczających informacji wymaganych przez prawo.

4IQOption – €180tys.

IQ options zostało ukarane przez CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commision) grzywną w wysokości 180 000 euro m.in. za łamanie prawa dotyczącego prania brudnych pieniędzy.

3Ouroboros Derivatives Trading Ltd, właściciel Anyoption – €235tys.

Ouroboros Derivatives Trading Ltd został ukarany wiosną bieżącego roku grzywną w wysokości 235 000 euro za nie przestrzeganie przepisów.

2Vault Options & GT 365 – $4.5mln

Wydaje się, że amerykańskie urzędy dają znacznie brutalniejsze kary niż te europejskie. Vault Options i Global Trader 365 razem otrzymali 3 miliony dolarów kary cywilnej oraz musieli zwrócić ponad 1.5 miliona dolarów swoim klientom, których pieniądze zostały zdefraudowane. CFTC oskarżyło brokerów o oferowanie opcji binarnych w pozagiełdowym obrocie oraz defraudację dużych sum pieniędzy.

broker opcji binarnych globar trader 365

1Banc de Binary – $11mln

W tym roku największą karę poniósł Banc de Binary, który zgodził się na ugodę w wysokości 11 milionów dolarów za nielegalne operowanie na amerykańskim rynku i otrzymanie dużych sum pieniędzy od klientów. Operator został pozwany przez SEC i CFTC.