Celebryci nie zawsze mają łatwe życie. Każde wyjście z domu może stać się pożywką dla schowanego za krzakami paparazziego, który tylko czyha na brak makijażu lub nieodpowiedni strój, nie mówiąc już o drinku z przyjaciółmi. Stąd też pojawiające się stereotypy, które stawiają gwiazdy w intelektualnym krzywym zwierciadle. Trudno powiedzieć, czy i w tych ziarenkach jest trochę prawdy, ale niektórym z nich na pewno nie brakuje głowy i smykałki do biznesu.

Poniższa grafika przedstawia najbardziej aktywnych inwestorów, wybranych spośród celebrytów dokonujących transakcji w minionej dekadzie. Inwestycji było wiele i opiewały na nieco ponad 4.5 miliarda dolarów. Niektórzy z nich mogą się nawet poszczycić mianem „Anioła Biznesu”, inwestującego w startupy we wczesnym stadium.

Na czele listy znajduje się zdecydowanie najaktywniejszy w ostatniej dekadzie Ashton Kutcher, który wspierał tak znane przedsięwzięcia jak Skype czy Airbnb. Najczęściej wybieranym startupem jest natomiast producent materaców, firma Casper.

Poniżej informacje w formie graficznej.

Courtesy of: Visual Capitalist