Od wieków ludzie starają się, choćby myślami, od czasu do czasu uciec od szarości dnia codziennego, czy to za sprawą medytacji, książki, czy też gier wideo lub telewizji. Ostatnio, coraz większą popularność zyskują urządzenia „przenoszące” użytkownika w wirtualną rzeczywistość, co w porównaniu z dotychczasową rozrywką stanowi olbrzymi krok naprzód.

Poniższa grafika ukazuje ewolucję technologi i urządzeń związanych z VR, cofając się do lat 30′ ubiegłego wieku, a kończąc na najnowszych wynalazkach Microsoftu, Samsunga i Google.

Zaznajamiając się z kierunkiem rozwoju VR nie tylko jest się na bieżąco z ciekawymi gadżetami, lecz przede wszystkim można podjąć potencjalnie lukratywne decyzje inwestycyjne. Nowe technologie dają możliwość olbrzymich zysków, a żeby potwierdzić te słowa wystarczy spojrzeć na wykres kursu akcji takich firm jak Apple, Dell czy Facebook oraz prześledzić ich historię. Oczywiście najwięksi gracze już są w tym biznesie, ale jak to często bywa zwycięzcą równie dobrze może okazać się ktoś zupełnie nieznany. Może więc warto zainwestować w wirtualną rzeczywistość?

Courtesy of: Visual Capitalist