Deutsche Bank wciąż nie radzi sobie najlepiej. W ostatnich miesiącach o niemieckim gigancie pisali już chyba wszyscy, najczęściej bardzo negatywnie. Dziś rano DB zrobił kolejny krok w kierunku dna, gdy po prasowych doniesieniach, że część funduszy hedgingowych zmniejszyła ekspozycję na walory banku, kurs akcji zanotował 30 letnie minimum, spadając poniżej 10 euro za akcję (9.898).

Kurs Deutsche Banku poniżej 10 euro
Kurs Deutsche Banku poniżej 10 euro

W ostatnich miesiącach Deutsche Bank przeżył serię wydarzeń (oskarżenia o manipulowanie liborem, negatywna ocena IMF), które ściągnęły kurs banku mocno w dół. Trend ten zdaje się jednak nie mieć końca, a kolejne wiadomości o banku o nadwyrężonej reputacji rujnują inwestorów z długimi pozycjami.

Dzisiejsze wiadomości skłoniły nawet CEO Deutsche Banku do wystosowania listu w celu uspokojnia pracownikow, w którym zapewnia o stabilnej sytuacji banku. Wiadomość ta pomogła wycenie ponownie przekroczyć poziom 10 euro (obecnie 10.39 i -4.32%), lecz w obliczu narastającej presji może to szybko ulec zmianie.

Warto śledzić doniesienia na temat niemieckiego giganta, gdyż negatywny rozwój sytuacji może prowadzić do powtórki z 2008 roku (upadek Lehman Brothers). Obecnie część graczy rynkowych oczekuje, że w niedalekiej przyszłości rząd niemiecki zapewni o potencjalnym wsparciu DBK (choćby słowne uspokojenie nastrojów). Ciekawe, czy to nastąpi.