W maju analizowaliśmy długoterminową inwestycję w metale szlachetne za pomocą opcji na GDXJ. Z wielu powodów, m.in. niepewności wokół Korei Północnej, rosnącej zmienności na globalnych rynkach, czy powodzi w USA, inwestorzy ponownie zwrócili się w kierunku metali szlachetnych. Złoto przekroczyło barierę 1300 dolarów za uncję, a srebro trzyma się powyżej 17 dolarów. Podniósł się również kurs akcji funduszu ETF oznaczonego tickerem GDXJ inwestującego w spółki wydobywcze, który obecnie wynosi nieco ponad 36 dolarów. Opisywana przez nas wiosną możliwość zakładała zainwestowanie w ETF GDXJ za pomocą długoterminowej opcji call (tzw. opcji LEAPS) o cenie wykonania 15 dolarów, za którą należało wówczas zapłacić 17 dolarów.

Obecnie cena tej samej opcji wynosi już blisko 21 dolarów, zatem w tym momencie można zamknąć pozycję notując około 23% zysk. Oczywiście nasza opcja wygasa w styczniu 2019, zatem na wygenerowanie większych zysków ma jeszcze blisko półtora roku. Jest to wielce prawdopodobne widząc sentyment inwestorów do poszukiwania bezpiecznej przystani, którą pomimo ostatniego rajdu na bitcoinie, wciąż są metale szlachetne. Gdy kurs ETFu się nieco uspokoi, warto też rozważyć potencjał dodatkowego generowania gotówki za pomocą spreadu diagonalnego.

Inwestycje w metale szlachetne mają miejsce w portfelu racjonalnego inwestora, zatem zachęcamy do rozważenia tej możliwości i poszerzania wiedzy w tym kierunku. Podstawowe informacje przedstawiliśmy w artykule Co trzeba wiedzieć o inwestowaniu w metale szlachetne.

1 KOMENTARZ

  1. Inwestycja w metale szlachetne to według mnie bardzo dobre rozwiązanie. Zamierzam bliżej przyjrzeć się niedługo właśnie takim inwestycją i je dokładnie przeanalizować. Uważam że to jest jedno z pewniejszych rozwiązań.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.