Mamy nadzieję, że Elon Musk dobrze odpoczął 4 lipca, bo podczas środowej sesji kurs akcji Tesla Inc. spadł o ponad 7%! Po słabszych danych na temat produkcji w drugim kwartale 2017 roku (22k vs 23.5k), Tesla została zdegradowana przez analityków banku Goldman Sachs. Według Goldmana, akcje producenta elektrycznych samochodów powinny w perspektywie sześciomiesięcznej znaleźć się w okolicach 180 dolarów, co stanowi nieco więcej niż połowę obecnej ceny.

Analitycy obawiają się problemów z produkcją nowego modelu (Model 3) oraz słabnących zamówień na flagowy Model S.

Warto przypomnieć, że wartość rynkowa Tesli przewyższa Forda i General Motors, którzy produkują miliony samochodów rocznie, co w porównaniu z dziesiątkami tysięcy nowych Tesli jest kolosalną różnicą.

Inwestorzy i spekulanci żyją nadzieją, że Tesla rozwinie się w coś znacznie większego niż producent samochodów. Elon Musk ma masę pomysłów i byłoby fantastycznie, gdyby je zrealizował, lecz z punktu widzenia analizy finansowej akcje Tesli są po prostu drogie, o czym już pisaliśmy analizując wyniki spółki za Q1-2017.

Już niedługo zobaczymy, czy -7% to tylko początek, czy może przystanek w drodze po kolejne maksimum. Tak czy inaczej, tego typu wahania można wykorzystać, m.in. stosując przemyślane strategie opcyjne, z którymi zachęcamy się zapoznać.

 

1 KOMENTARZ

  1. Spodziewałem się spadku Tesli, głównie przez brak gruntownej pozycji na rynku Europejskim.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.